Naukowcy twierdzą, że ograniczanie palenia nie ma sensu. Nałóg trzeba zakończyć całkowicie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania dowodzą, że palacze powinni całkowicie porzucić swój nałóg, zamiast go ograniczać, ponieważ ryzyko wystąpienia chorób serca i udaru jest tak samo duże, bez względu na to ile papierosów palimy.

 

Naukowcy udowodnili w swoich badaniach, że ludzie, którzy wypalają nawet jednego papierosa dziennie są o około 50% bardziej podatni na wystąpienie chorób serca i o 30% częściej doświadczają zawału, w porównaniu z ludźmi, którzy nie palili nigdy.

 

To właśnie choroba sercowo-naczyniowa, a nie rak jest największym zagrożeniem dla naszego zdrowia, jeśli palimy papierosy. Powoduje ona około 48% przedwczesnych zgonów związanych z paleniem. Fakty dowiedzione przez naukowców wzbogacają niekończącą się listę dowodów na temat tego, że jakiekolwiek palenie papierosów powoduje znaczne ryzyko zawałów serca oraz udarów mózgu.

Informacje ustalone przez naukowców są bardzo ważne dla opinii publicznej, ponieważ odsetek osób, które palą jednego do pięciu papierosów dziennie, stale rośnie. W badaniach dowiedziono, że w 20-dniowym nawyku palenia jednego papierosa dziennie u 100 osób w średnim wieku, u 3 z nich będzie skutkował atakiem serca. Co więcej, trwałe zwiększone ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych może wystąpić zaledwie w ciągu kilku lat palenia.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika waldi

jaki to naukowiec?? skoro nie

jaki to naukowiec?? skoro nie pali?? powinien wiedzieć że do trawienia jest potrzebny CO2 , przy małej ilości ruchu (siedząca praca, otyłość) jego stężenie we krwi jest zbyt niskie i trzeba się suplementować (przy okazji płacąc z każdej paczki fajek 10 zł na naukowca któremu się dupy ruszyć nie chce żeby wymyślić papierosa np. drożdżowego który po załadowaniu glukozą będzie dymił CO2 bez substancji smolistych ( tak tak wiem o tę dychę codziennie chodzi)

0
0

Skomentuj