Dowiedziono, że ćwiczenia wykonywane na czczo mają większą skuteczność

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli w jaki sposób ludzie mogą spalić więcej tkanki tłuszczowej i poprawić ogólny stan zdrowia. Badacze z University of Bath odkryli, że ćwiczenie przed śniadaniem może nieść ze sobą niezwykłe korzyści zdrowotne.

W nowym badaniu opublikowanym w czasopiśmie Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism 18 października, naukowcy odkryli, że trening przed pierwszym posiłkiem pomagać spalać więcej tłuszczu, niż ćwiczenia po śniadaniu.

Badaniem objęto 30 mężczyzn z nadwagą lub otyłością, których podzielono na trzy grupy. Uczestnicy jednej grupy ćwiczyli przed śniadaniem. Osoby z drugiej innej grupy ćwiczyły po śniadaniu, a osoby z grupy kontrolnej nie wprowadzały żadnych zmian w codziennej rutynie.

Po sześciotygodniowym okresie badań naukowcy odkryli, że uczestnicy grupy, którzy wykonywali ćwiczenia przed śniadaniem, spalili dwa razy więcej tłuszczu osoby z grupy, która ćwiczyła po śniadaniu.

Jak się okazuje, efektywność ćwiczeń ma związek z poziomem insuliny w organizmie. Po nocnym poszczeniu, poziom insuliny we krwi spada. Jeśli nie dostarczymy organizmowi pożywienia, będzie on pobierał energię wprost z tkanki tłuszczowej.

Naukowcy zauważyli, że zmiana harmonogramu ćwiczeń nie doprowadziła do żadnych różnic w utracie masy ciała między uczestnikami, ale dowiedziono, że ćwiczenia wykonywane na czczo mają generalnie pozytywny wpływ na organizm. Między innymi pomogło to utrzymać poziom cukru we krwi pod kontrolą, potencjalnie zmniejszając ryzyko cukrzycy i chorób serca.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj