Dieta niskowęglowodanowa jest niezwykle skuteczna w odchudzaniu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania potwierdzają, że dieta niskowęglowodanowa może pomóc organizmowi spalić więcej kalorii. W badaniu oceniano bezpośredni wpływ diety na metabolizm, który przyczynia się do spadku masy ciała.

 

W badaniu wzięło udział 164 osób z nadwagą i otyłością w wieku 18–65 lat. Wszyscy zostali umieszczeni na diecie niskowęglowodanowej, jednak zawierającej duże ilości tłuszczu. Eksperyment trwał od sierpnia 2014 do maja 2017 roku.

 

Badania ujawniły, że w ciągu 20 tygodni, uczestnicy spalali średnio 250 dodatkowych kalorii dziennie. Jeśli uczestnicy będą kontynuowali dietę, w ciągu kolejnych trzech lat mogą stracić do 10 kg. Dieta nie zakładała zmniejszania liczby kalorii. Za każdym razem, gdy metabolizm uczestnika badania przyspieszył, naukowcy dopasowywali dietę do wymagań organizmu.

Odkrycia pokrywają się z teorią, że spożywanie przetworzonych węglowodanów powoduje wzrost poziomu insuliny, zmuszając organizm do spalania mniejszej ilości kalorii. Zamiast tego, ciało przechowuje te kalorie w postaci tłuszczu.

 

Anastassia Amaro, dyrektor medyczny Penn Metabolic Medicine na Uniwersytecie w Pensylwanii ostrzega, że ​​w badaniu nie określono, czy rzeczywiście była to dieta o niskiej zawartości węglowodanów, czy też wysoka zawartość tłuszczu spowodowała utratę wagi.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj